OTP Bank Liga 27. forduló

Dunaújváros PASE - Diósgyőri VTK

Helyszín: Dunaújváros
Időpont: 2015. május 9., szombat 14:00
Játékvezető: Solymosi Péter (Ring György, Kormányos II Gábor; Oláh Gábor, Molnár Attila)

ADPASE kezdőcsapata: Nagy G. - Villám, Hidvégi, Jakab, Böőr, Eppel, Petneházi, Vaskó, Orosz, Nikházi, Szekeres. Vezetőedző: Artner Tamás.
Kispadon: Jahič, Farkas V., Lázár Zs., Papp., Sárközi, Thiago, Grubješić

A DVTK kezdőcsapata: Antal - Okuka, Szalai V., Németh M., Eperjesi - Grumić, Ho-Jung - Bognár I., Gosztonyi, Barczi - Griffiths. Vezetőedző: Vitelki Zoltán.
Kispadon: Bősz, Csicsvári, Krstić, Marjanović, Bacsa, Takács T., Boros

A DVTK csapatában sérülés miatt nem léphet pályára Ivan Radoš, Kovács Gábor, Senad Husić, William Alves és Koman Vladimir, valamint 5 sárga lapot követő eltiltás miatt hiányzik Egerszegi Tamás.

A DVTK tiszta fehérben, a Dunaújváros tiszta pirosban játszik, a két csapatkapitány Gosztonyi András és Böőr Zoltán. Mintegy száz diósgyőri lehet a vendégszektorban, többnyire az ő hangjukat lehet hallani

Percrő percre

1. perc: A DVTK kezdte a mérkőzést

1. perc: Bognár labdájával Eperjesi ment el a bal oldalon, beadása nem sikerült

2. perc: a hazaiak jobb oldaláról jött laposan középre a labda, Antal szerezte meg

5. perc: az ellentámadás során Gosztonyi vezette fel a labdát egyedül, Griffithset kereste középen, de Szekeres lábában elakadt a passz

5. perc: Előbb Ho-Jung fejelt ki egy beadást, majd Eperjesi szerelte a 16-oson belül Eppelt

8. perc: Böőr beadása szállt el mindenki fölött, a hosszún Jakab érkezett és jócskán mellé lőtt

8. perc: Szalai szerelt a 16-oson belül, a hazaiak büntetőt reklamáltak, eredménytelenül

10. perc: a DVTK maradt támadásban, ismét Bognár adta be jobbról a labdát jó nagy ívvel, azonban az az alapvonal mögött esett le

10. perc: Bognár szögletét kifejelték a védők

11. perc: Böőr baloldali beadását Nikházi fejelte kapura 8 méterről, Antal magabiztosan ölelte mellre

16. perc: Barczi passzával Okuka lépett meg a jobb oldalon, lapos beadását Gosztonyi és Griffiths sem érte el középen

23. perc: Bognár cselezte le a fél hazai védelmet, de nem jutott lövőhelyzethez a 16-os vonalánál

24. perc: egy hosszan előrevágott labdát Antal mentett lábbal, majd Böőr kapásból visszatett lövését fogta

27. perc: jobboldali hazai szabadrúgás, elment keresztbe, bedobás

29. perc: türelmes diósgyőri passzolgatás után Bognár ugratta volna ki Barczit a 16-os vonalánál, de egy kicsit hosszú volt

30. perc: ezúttal Nikházi esett el a 16-oson belül, de most sem ítélt büntetőt Solymosi

33. perc: az Eperjesi ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt szabadrúgást Bognár tekerte kapura 23 méterről, Nagy fogta a labdát

34. perc: Petneházi próbálkozott szintén szabadrúgásból 26 méterről, Antal jó helyen állt, bár mintha a labda nem úgy pattant volna, ahogy várta

36. perc: Szalait kellett ápolni, mert beleszaladt Eppel könyökébe, addig Grumić lépett vissza a helyére

40. perc: Orosz keresztlabdáját jobbról Böőr lőtte kapásból éles szögből kapura, Eperjesi blokkolt szögletre

41. perc: a szöglet után Vaskó fejelt magasan kapu fölé

43. perc: Gosztonyi passzolt a bal oldalt ígéretes helyzetbe lévő Barczinak, aki lekészítette magának a labdát, de jött egy védő és szerelt

45. perc: hazai kontra végén Németh lassította le Jakabot, a beadás Grumić és még egy védő segítségével sikerült felszabadítani, végül Böőr lőtt tíz centivel a keresztléc fölé 16 méterről

45+1. perc: Vaskó fejelt a léc alá, Antal azonban kitolt a labdát. A szöglet veszélytelen volt

Félidő: DPASE - DVTK 0-0

46. perc: A Dunaújváros kezdte a második félidőt, a szünetben egyik csapat sem cserélt

48. perc: hazai szöglet, Barczi vágta ki a mezőnybe

49. perc: a DVTK cseréi elkezdtek melegíteni

49. perc: hazai kisszöglet után Jakab lőtt középről 18 méterről, Szalai lábáról vágódott ki a labda a mezőnybe

51. perc: Szalai mentett nagyot becsúszva, amikor balról érkezett középre a labda

53. perc: Antal ölelt mellre egy jobbról érkező szabadrúgást

55. perc: szép diósgyőri támadás a 16-os vonaláig, ott Bognár és Barczi nem értette meg egymást

58. perc: Gosztonyi passza után Okuka tüzelt 19 méterről, Nagy felfelé ütötte a labdát, ami mögötte esett le, de ha túljut az alapvonalon, akkor is csak szöglet, de a kapus felszedte

61. perc: Orosz helyett Thiago a hazaiaknál

63. perc: Gosztonyi szenvedett fejsérülést, ápolni kellett vérző sebe miatt mezt is cserélt

64. perc: Eppel lőtt a 16-osról jobbról, Antal vetődve fogta a labdát

66. perc: Nikházi helyett Grubješić a második hazai csere

67. perc: ismét Gosztonyi kell ápolni, Grubješić találta el a térdét

69. perc: hatalmas Antal bravúr, jobboldali beadsá után Orosz került helyzetbe de a diósgyőri kapus kézzel védett nagy reflex-szel

70. perc: Barczi kapott sárga lapot

71. perc: kettős csere a DVTK-ban: Bognár I. helyett Bacsa és Griffiths helyett Takács T.

73. perc: a szöglet már veszélytelen volt

73. perc: egymás után két veszélyes hazai beadás, a másodikat Németh fejelte szögletre

74. perc: Böőr gurította középre jobbról a labdát, Szalai vágta ki

75. perc: a szöglet után Eperjesi tisztázott, majd az újabb beadást Grubješićet találta középen üresen, de fölé fejelt

75. perc: Ismét Németh fejelt szögletre egy beadását

79. perc: Okuka sprintelt hatalmasat, 60-70 métert, elsőre elakadt a beadása, másodszor pedig mély lett a középen érkező Barczinak

82. perc: Szalai sérült meg egy önfeláldozó mentést követően, le kell cserélni. Utólag kiderült, eltört az orra, este meg is műtötték

82. perc: Vaskó helyett Farkas V. és Szalai V. helyett Csicsvári a két utolsó csere. Csicsvári Milán első OTP Bank Liga mérkőzését játssza

87. perc: Bacsa kapott sárga lapot mert felkarral (vállal?) tette a hálóba a labdát s diósgyőri szöglet után 3 méterről

87. perc: Előbb Takács, majd Gosztonyi húzta meg a labdát, de nem sikerült lőni

89. perc: Csicsvári kapott sárga lapot

90. perc: 5 perc hosszabbítás következik

90. perc: hazai szöglet után Antal ütötte ki a labdát

90+1. perc: Böőr lőtt 17 méterről mellé, igaz erő nem sok volt benne

90+3. perc: Böőr került ziccerben, 5 méterről üresen fejelt a jobb kapufa mellé

90+5. perc: Németh blokkolt egy balról leadott lövést

Végeredmény: DPASE - DVTK 0-0