OTP Bank Liga 6. forduló

Paksi FC - Diósgyőri VTK

Helyszín: Paks, Fehérvári út
Időpont: 2015. augusztus 22., szombat 18:00
Játékvezető: Pintér Csaba (Berettyán Péter, Horváth Róbert; Berke Balázs, Takács János).

Paksi FC: Molnár P. - Kulcsár, Gévay, Asztalos, Szabó J. - Papp K. - Hahn, Szakály D., Bertus, Bartha - Balázs. Vezetőedző: Csertői Aurél.
Kispadon: Székely, Frőhlich, Báló, Kecskés T., Kesztyűs, Ródenbücher, Kővári.
A DVTK kezdőcsapata: Radoš - Eperjesi, Lipták, Tamás, Nemes - Egerszegi - Bacsa, Nikházi, Koman, Barczi - Novothny. Vezetőedző: Bekő Balázs.
Kispadon: Antal, Csicsvári, Ternován, Halmai, Bognár I., Boros, Takács T.,

A DVTK csapatában Dražen Okuka, Senad Husić, Németh Milán, Kim Ho-Jung, Kitl Miklós, Georges Griffiths, Miroslav Grumić sérülés, Kovács Gábor eltiltás miatt nem léphet pályára. Ugyanakkor Antal Botond eltiltása lejárt, és Novothny Soma szerepeltetésének sincs semmilyen adminisztratív akadálya.

A vendégszektorból a DVTK indulója szól, még nincs benn mindenki, de így is 70-80-an lehetnek, végül összegyűlt közel 100 diósgyőri.

A DVTK piros-fehér csíkos, a hazaiak zöld mezben játszanak, a két csapatkapitány Koman Vladimir és Gévay Zsolt

Percről percre

1. perc: a DVTK kezdte a mérkőzést

2. perc: az már most látszik, hogy nagyon csúszik a pálya, néhány lépésnél fröccsen a víz is

3. perc: Nikházi labdáját Novothny kicsit hosszan tolta meg, így Molnár kapusé lett a labda

5. perc: Lipták kapott sárga lapot

6. perc: Barczi indítását Eperjesi futotta be, majd jobbról beadott, a labda szó szerint kipattant egy védőről

8. perc: Szabó beadása után Tamás tisztázott középen szögletre

9. perc: a szöglet után Radoš öklözte ki a labdát, majd ugyanő mentett egy fejest követően. A második szöglet már veszélytelen volt

11. perc: a gyors ellentámadás végén Szakály kezelt le egy hosszú labdát, majd fordulásból fölé lőtt 20 méterről

11. perc: Koman jobboldali szabadrúgását az oldalvonal mellől a 15 méterre a kaputól Nikházi lőtte el egyből, Molnár védett

12. perc: Radoš ölelt mellre egy jobboldali beadást

15. perc: hazai kontra végén Tamás becsúszva mentette Szakály beadását

16. perc: Bartha lőtt 15 méterről, Radoš védett

17. perc: az eset előtt összecsúszott két diósgyőri, Komant kell ápolni, úgy tűnik, csere is lesz

18. perc: Halmai Ramon be is áll Koman Vladimir helyett

20. perc: a hazai nézők is megtapsolták a hordágyon távozó Komant

23. perc: egy kipattanót Halmai vett le, majd 22 méterről lőtt mellé, fölé

23. perc: Koman kényszerű cseréje után Nikházi viseli a csapatkapitányi karszalagot

26. perc: hazai szöglet után Lipták fejelte ki a labdát elsőre, a második szögletet Novothny ugyancsak az alapvonalon túlra, a harmadikat ugyanő kifelé fejelte

27. perc: diósgyőri kontra végén a 16-os vonalánál Novothny befűzte az első védőt, azonban a biztosító ember haza tudta adni a labdát

28. perc: az elsődleges diagnózis szerint Koman külső bokaszalag-szakadást szenvedett a jobb lábán

32. perc: hazai szöglet, a középen fejelni készülő Novothnyt kilökték a paksiak a labda alól, szabadrúgás kifelé

35. Szabó baloldali beadását középen Bartha egy csel után akarta ellőni, de Tamás időben szerelt

38. perc: Balázs jobbról, éles szögből ívelt a hosszú felső sarok felé, nem sokkal, de fölé ment

39. perc: Bartha 28 méteres szabadrúgása levágódott a sorfalról, majd Papp lőtt közelről fölé

41, perc: Barczi, majd Nikházi forgott a 16-oson belül, Nikházi lövése szögletre vágódott

41. perc: Barczi baloldali szögletét a röviden Egerszegi csúsztatta meg, középen Molnár ütötte a felső lécre

45. perc: 3 perc ráadás következik

45. perc: Novothny és Asztalos fejelt össze a mezőnyben, mindkét játékost ápolni kell

45+2: nincs komoly baj, mindketten visszatértek

Félidő: Paks - DVTK 0-0

46. perc: a paksiak kezdik a második félidőt, a DVTK most a vendégszurkolók felé támad

46. perc: egyik csapat sem cserélt

47. perc: A hazaiak íveltek szabadrúgást a DVTK 16-osán belülre, Lipták kifejelte, de a labda Hahn elé került, aki 16 méterről kilőtte a jobb felső sarkot, 1-0.

49. perc: diósgyőri szöglet jobbról, a röviden Nikházi csúsztatta meg, fölé ment

50. perc: Egerszegi ugratta ki Barczit, aki rutinosan kihasználta, hogy a védő a nedves talajon távolról csúszott be, vitathatatlan büntető. Kulcsár sárga lapot is kapott

51. perc: A labda mögé Nikházi állt, aki a jobb alsó sarokba lőtt, 1-1.

52. perc: Nikházi a gól után az őt nemrégen megműtő dr. Forgács Alfrédhoz rohant megköszönni, hogy már ma pályára léphetett

55. perc: Tököli Attial, a hazai edző stáb tagjaként reklamált és belerúgott a kispad oldalába dühében, a játékvezető felküldte a lelátóra

55. perc: hazai támadás végén a baloldali lövés egy védőről szögletre pattant

60. perc: balról belőtt labda, elment mindenki előtt a diósgyőri kapu előtt

63. perc: Szabó beadását Radoš húzta le

64. perc: Nikházi kapott sárga lapot érthetetlen okból

64. perc: Novothny helyett Takács a DVTK-ban

66. perc: hazai beadás szabadrúgásból, Radoš ismét lehúzta

67. perc: Radoš szórakoztatta a nézőket, a rárontó csatárt szép csellel csapta be a 16-oson

68. perc: Halmai kapott sárga lapot

69. perc: Bertus szabadrúgását Balázs fejelte a kapu bal oldalába, Radoš vetődve fogta a labdát a levegőben

71. perc: hazai szabadrúgás 19 méterről, a sorfalról pattant oldalra

72. perc: a kirúgást Takács tette mellel Nikházi elé, aki rövid labdavezetést követően jobbról, 23 méterről fölé lőtt

72. perc: időközben eleredt az eső, ami nem javít a pálya minőségén

73. perc: Bacsa kapott sárga lapot reklamálásért

79. perc: kettős csere a hazaiaknál Bertus helyett Kesztyűs és Balázs helyett Frőhlich

81. perc: Frőhlich lövése egy védőről pattant szögletre

82. perc: a hazaiak utolsó cseréje: Szakály D. helyett Kecskés T.

82. perc: a szögletet Radoš öklözte ki

85. perc: Halmai tette balra Barczinak a labdát, aki előbb levette, majd középre tette Nikházinak, aki sajnos nem tudta megjátszani

87. perc: Eperjesi lerántásáért Szabó kapott sárga lapot

9+2. perc: Barczi helyett Boros az utolsó csere

90. perc: a szögletet Radoš szedte le a levegőből

90. perc: hatalmas Radoš bravúr, a gólvonalról szedte ki a labdát, előtte Lipták blokkolt egy közeli lövést

90. perc: 3 perc a hosszabbítás

90+1. perc: Nikházi forintos labdájával Barczi nem tudta becsapni Molnárt, óriási ziccer volt

Végeredmény: Paks - DVTK 1-1 (0-0)