Beharangozó 2020. augusztus 13., csütörtök

A 9. DVTK - Mezőkövesd mérkőzés következik

Nyolc alkalommal játszott hazai pályán a DVTK a Mezőkövesd ellen, ebből háromszor győzött - legutóbb idén tavasszal Iszlai Bence góljával -, háromszor döntetlent játszottak a csapatok, és kétszer örülhettek a vendégek. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

Az élvonalban első alkalommal 2013. október 5-én látogatott a mezőkövesdi csapat Diósgyőrbe. A mérkőzésen Bacsa Patrik és Futács Márkó duplázott, valamint Augusto Batioja is betalált, így 5-0-ra győzött a Radoš - Eperjesi, Vadász, Kádár, Gohér - Abdouraman (Bacsa, 46.), Kostić (Elek, 46.), Nikházi, Barczi - Futács, Gosztonyi (Batioja, 72.) összetételű csapat. Az első félidőt még kihúzták a vendégek, azonban utána Barczi beadását Futács közelről a hálóba fejelte. A második félidő elején Barczi kiugratását követően Bacsát ütötte el Horváth kapus, 11-es és kiállítás. Futács magabiztosan értékesítette a büntetőt. Ezt követően már csak a gólkülönbség lehetett kérdéses. Előbb Bacsa szép egyéni akciót követően lőtt gólt, majd Futács a gólok után az élőkészítésből is kivette a részét, Batioja értékesítette a ziccert, végül ismét Bacsa váltotta gólra Gohér asszisztját.

Az OTP Bank Liga 2016/2017-es kiírásában háromszor találkoznak egymással a csapatok, kétszer a DVTK, egyszer a Mezőkövesd a pályaválasztó.

A 9. fordulóban a mezőkövesdiek szereztek vezetést Miskolcon, majd létszámhátrányba kerültek. A DVTK óriási mezőnyfölényben játszott, sorra alakította ki a helyzeteket, Novothny Soma révén az egyenlítés meg is lett, a győztes gólt viszont sem átlövésből, sem közelről nem sikerült megszerezni (1-1). Horváth Ferenc csapata a Radoš - Lázár, Lipták, Tamás - Vela, Dausvili (Griffiths, 57.), Bognár I., Elek, Nemes - Makrai, Novothny (Bacsa, 83.) összállításban lépett pályára.

A 31. fordulóban a DVTK Debrecenben játszott a Mezőkövesd ellen. A találkozó elején kétgólos előnyre tett szert a kontrákra berendezkedő vendégcsapat. A második félidőben Makrai Gábor fejesével, és Busai Attila parádés megoldásával egyenlített a Diósgyőr, és ugyan rengeteget támadott a maradák huszonegynéhány percben, a győztes gólt azonban nem sikerült megszerezni (2-2). Bódog Tamás az Antal - Eperjesi, Busai (Fülöp, 81.), Jagodinskis (Dausvili, 72.), Tamás - Vela, Mevoungou, Novothny, Ugrai - Makrai, Szarka csapatot küldte pályára.

A 2017/2018-as bajnokságban heroikus küzdelemben győzött a DVTK a 7. fordulóban Debrecenben a Mezőkövesd ellen. Az első félidőben nem született gól, majd a vendégek szereztek vezetést. A folytatásban a diósgyőriek teljesen beszorították ellenfelüket a 16-osuk előterébe, és előbb Forgács Dávid góljával egyenlítettek, majd Ugrai Roland ráadásban lőtt büntetőjével a győzelmet is megszerezték Bódog Tamás az Antal - Nagy T., Lipták, Karan, Tamás (Forgács, 63.) - Vela, Busai, Kocsis (Nono, 46.), Óvári (Ioannidis, 63.) - Makrai, Ugrai. csapatot küldte a pályára.

A 2018/2019 évi bajnokságban egyszer találkozott a két csapat Diósgyőrben. Az első félidőben nem esett gól, a második játékrészt nagy helyzetekkel kezdte a Diósgyőr, mégis a vendégek szereztek vezetést, amit Vernes Richárd fejesével egyenlített ki Fernando Fernández Bukrán - Brković, Karan, Tamás M. - Shestakov, Szabó B. (Bacsa, 71.), Márkvárt, Géringer T. (Tajti M., 54.), Juhar - Hasani (Vernes, 62.), Mihajlović összeállítású csapata a hosszabbításban.

Az OTP Bank Liga előző évi kiírásában kétszer játszott Diósgyőrben a két csapat. A 4. fordulóban a DVTK előtt adódott ziccer, de nem esett gól a Mezőkövesd elleni mérkőzés első félidejében. Majd a vendégek a második játékrészben a négy perc alatt kétgólos előnyre tettek szert, és egy újabb találattal bebiztosították győzelmüket is.

Diósgyőri VTK - Mezőkövesd Zsóry FC 0-3 (0-0)

DVTK: Danilović - Shestakov, Ndzoumou, Karan, Vági - Tóth Ba. (Tabaković, 58.), Márkvárt - Ternován P. (Hasani, 51.), Tajti M. (Szabó B., 80.), Korbély - Prosser. Vezetőedző: Fernando Fernández.
Mezőkövesd: Szappanos - Eperjesi, Nesterov, Katanec, Vadnai - Karnitski, Berecz - Nagy D. (Takács T., 87.), Cseri (Vajda S., 71.), Pekár (Molnár G., 81.) - Zivzivadze. Vezetőedző: Kuttor Attila.

Gólszerző: Nagy D. (0-1) az 51., Karnitski (0-2) az 56., Cseri (0-3) a 66. percben.

A 26. fordulóban, a koronavírus-járvány következtében elrendelt veszélyhezet miatt tartott kényszerszünetet követő első mérkőzésen végig hatalmas küzdelem zajlott a pályán, ami tűzben tartotta a közönséget, és végül az ezen az estén a csapatkapitányi karszalagot viselő Iszlai Bence újabb büntetőből szerzett góljával itthon tartotta a három pontot a DVTK.

Diósgyőri VTK - Mezőkövesd Zsóry FC 1-0 (0-0)

DVTK: Danilović - Shestakov, Polgár, Szűcs K., Vági - Márkvárt, Iszlai - Hasani (Egerszegi, 87.), Rui Pedro (Molnár G., 72.), Kiss T. (Korbély, 90+3.) - Ivanovski (Tabaković, 72.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.
Mezőkövesd: Szappanos - Farkas D., Meskhi, Pillár, Vadnai - Szeles (Karnitski, 46.), Berecz Zs. - Pekár (Cseri, 46.), Nagy D. (Beširović, 57.), Vajda S. (Takács T., 84.) - Jurina (Zivzivadze, 46.). Vezetőedző: Kuttor Attila.

Piros lap: Karnitski a 88. percben.
Gólszerző: Iszlai (1-0, 11-esből) a 83. percben.

DVTK - Mezőkövesd 1-0 G.: Iszlai

Örökmérleg a DVTK pályaválasztása mellett: 8 mérkőzés, 3 győzelem, 3 döntetlen, 2 vereség, 12 rúgott, 9 kapott gól

Mezőkövesd Zsóry FC

Alapítva: 1975
Első év az NB I.-ben: 2013
Legjobb helyezés: 4. hely (2020/2021)
Élvonalbeli évek: 6 év
Folyamatosan az NB I.-ben: 2016 óta

A Mezőkövesdi SE 1975. január 31-én alakult. A sárga-kék színeket viselő klub többnyire a harmad- és negyedosztályban szerepelt. A 2006/2007-es évben az NB III. Mátra csoport 3. helyén végeztek, de az MLSZ az NB II. feltöltése érdekében felkérte őket, hogy induljanak el a másodosztályban. A felkérésnek eleget téve először indulhattak az NB II.-ben. A 2007/2008-as szezonban megszerzett 4 győzelmük azonban csupán a 16.helyhez - és a kieséshez - volt elegendő.

Ezt követően viszont igazi sikertörténet az övék. Az NB III.-nan magabiztosan nyertek és jutottak fel ismét. Újoncként pedig az előkelő 5. helyen végeztek az NB II. Keleti csoportjában. A 2010/2011-es évben pedig a feljutó DVTK mögött a második helyre értek oda. A következő bajnokságban egy újabb 5. hely jutott nekik, míg a 2012/2013-as idényben összejött a hőn áhított siker: megnyerték a bajnokságot és történelmet írva feljutottak az élvonalba. Az OTP Bank Ligában nem sikerült minden újonc minimáltervét, a bennmaradást elérni, azonban a következő bajnokságban a Gyirmót mögött ismét feljutottak az NB I.-be.

A legutóbbi idényben a klubrekordot jelentő negyedik helyen végeztek, és kupadöntőt játszottak. A házi gólkirályi címet a nyáron Székesfehérvárra igazoló Budu Zivzivadze szerezte meg 8 találattal.

OTP Bank Liga 2020/2021

Eredmények (felkészülési mérkőzések)

• Mezőkövesd - DEAC 2-1 G.: Cseri, Vajda
  • MFK Zemplín Michalovce - Mezőkövesd 1-0
  • Mezőkövesd - Kisvárda 1-1 G.: Cseri

A Kisvárda elleni főpróbán a Szappanos - Nesterov, Guzmics (Vajda S., 67. p), Katanec, Eperjesi, Lakvekheliani (Vadnai, 46.p.), Karnitski, Berecz Zs., Beširović, Cseri, Serderov (Nagy D., 46.) összeállításban játszottak.

Nyári játékosmozgás

Érkezett
Berecz Zsombor (Mol Fehérvár, kölcsön után végleg)
Dino Beširović (bosnyák, Hajduk Split, kölcsön után végleg)
Jagodics Márk (Haladás)
Danilo Ryabenko (ukrán, DF Pomir, kölcsön után végleg)
Serder Serderov (orosz, Inter Zaprešić)
Torvund Alexander (magyar-norvég, Stabæk)
Luka Lakvekheliani (grúz, Saburtalo Tbilisi)
Bencze Márk (Siófok)
Matija Katanec (horvát, ZTE, kölcsönből vissza)
Tóth Máté (Szeged-Csanád GA, kölcsönből vissza)